marat_ahtjamov (marat_ahtjamov) wrote,
marat_ahtjamov
marat_ahtjamov

Знатный креатив! Я почему-то сразу стал понимать по украински :)

Оригинал взят у expertlight в Билина про князя Володимира, Іллю Муромця і високій політиці.
Ворота в княжий терем здригалися від ударів богатирського кулака.
- Відкривайте, п'яниці! Богатир прийшов! - розкотистий бас Іллі гримів по всьому князівського двору.
- Пускати не велено. Вакансиев немає! - бекав дяк богатирського наказом за останньою придворної моді обривший голову і обзаведшийся рідкуватим поки, але все ж оседельцем.
- Відкривайте, я сказав! Ворота порушу!
- Князем не велено муромчан на козацьку службу приймати!
Пролунав скрип, що переходить у вереск і тріск - ворота не витримали і, піднімаючи хмари пилу, з гуркотом впали у двір. З хмари пилу простяглася величезна ручища і, схопивши дяка за оседелец, почала трясти їм справа наліво і назад.
- Як не велено?! Чому не велено?!
- М-головний волхв заборонив... заради чистоти раси. Так, пусти ж ти мене, цурка неруськая - вб'єш ить - голова відвалиться.
Ілля відпустив дьяковы волосся і витер долоню об штани. Скориставшись паузою дяк швидко ретирувався в бік дитячої. Напевно, звати дружину на підмогу.
Ілля доклав руку до брів і озирнувся. Двір князя руського перебував у запустінні, багато будови покосилися, скрізь була грязюка, ходили бродячі собаки. Але найдивніше було не це. Самим дивним, навіть лякає були шляющиеся всюди половці і розвішані на білизняних мотузках білі плащі з червоними хрестами. Народ увесь був якийсь злий, люди не мали нормальних зачісок, а все майже поголовно голили голови і носили оседельцы. Ніхто не працював. На Илюхины зачіску і бороду дивилися з несхваленням.
- Кацапня завітав... - Бородищу собі яку москаль відростив - Так... далеко їм ще до цієї-то Європи... - чулося з повільно збирається натовпу.
- Кня-а-а-азь! - задерши голову, заревів Ілля - Кня-а-а-азь! Червоно Сонечко! Володимир Святич!
- Илюшенька? Ти? - долинуло з терема - Не шуми - зараз спускаюся!
Князь Володимир Красне Сонечко з'явився на ганку терема. Виглядав князь по дурному. По-перше, князь був лисий і оседелец з трьох-чотирьох волосин враження не справляв. А по-друге, побрив бороду, князь виставив на огляд деяку кількість зайвих підборідь.
- Илюшенька! Здрастуй рідний! Як доїхав? До нас надовго? У справі, чи як?
- Солов'я-розбійника привіз.
- А та де?
- До сідла приторочений. Я чув ти нагороду за нього обіцяв. А того хто Солов'я изничтожит обіцяв почесне місце в своїй дружині? Ну так ось він я , а ось Соловей!
- Прибив?! Намерть? - стривожився князь.
- Живий. Зуби тільки всі вибиті.
- Ай-ай-ай! Як же так?! Всі зуби... Ай-ай-ай... Хіба можна так?
- Ну, якщо палицею потрапити, як слід, то - можна.
- Ти, Илюшенька, особистість темна, дрімуча, даний політичний момент зовсім не розумієш. Як же можна захисника вітчизни та палицею по зубах?! Він ж ить всеж таки національний герой!
- Хто герой ? - сторопів Ілля - Він же ж бандит, душогуб, вбивця!
- Ти, Іллюша, зовсім нічого не розумієш! Адже на якій дорозі сидів?! Він на дорозі на Муром сидів! Він нас від москалів захищав, щоб, значить москалі до нас не лізли! Соловей це ж справжній патріот! А ти його по зубах!
- Так ви ополоумели тут все чи що?! - закричав Ілля - Він людей живцем жер! Він і його родичі! Малих дітей і баб до смерті замучивал!
Князь схопився за ілюхіна сорочку, шарпнув Іллю на себе, і різко піднявшись навшпиньки, гаряче зашепотів у вухо:
- Іллюша, я тебе Христом Богом прошу - не галасуй! Не залучай уваги! Я дам тобі грошей, тільки забери його подалі, аспіда, і удави тихенько. Ми потім йому пам'ятник поставимо як патріоту від москалів умученному і день його народження державним святом зробимо.
Ілля нагнувся і важко, з-під брів, подивився князеві в очі.
- Може його відпустити тоді? Раз патріот? Я прямо зараз і випущу. Тут. Ось його і нагороджуй.
- Іллюша, ну не ображайся ти на мене. Політика - матерія тонка. Тобі не зрозуміти! У нас тут нові вільні віяння і істинно-європейський дух. Зрозумів мене? Тільки ти його все одно удави. Дуже прошу. Адже при такій кон'юнктурі він запросто може стати князем замість мене! Розумієш ти? Князем!
- Зрозуміло... Ладно. А чому муромчанам заборонено дружину найматися? Тому, що москалі?
- Ну бачиш, Іллюша, і зовсім ти не дурний! Все-то ти розумієш! У мене волхв придворний, Палій, каже, що москалі, якщо їх на княжу службу допускати вони сюди азіатчину принесуть і вкрадуть наше споконвічне право на Русь і європейськість. А ти, Іллюша, самий що ні на є - неруський. Ти - фіно-угр.
- Це я не руський?! Це я - не русич?! - втратив контроль над голосом Ілля - Я?! Це заради якогось такого «європейства» можна мене - русича неруським зробити? Хто тебе півня в короні захищати буде? Я он ворота зламав і ніхто з дружини і не прийшов до сих пір! Де Попович Льошка? Добриня де? Я тебе питаю, княжа морда! Данила Казарін де? Де Михайло Потік?
- Так пішли всі. Разьехались! Попович з Ростова, він - москаль, до того ж ми з православ'ям зараз не дуже - не європейська релігія. Ми більше до витоків. Ось волхва завели. Місіонер з Риму прибув. Потік з Рязані, Казарін - взагалі хозарську крові, а ...
- А Добриня запив? - несподівано спокійно чи то запитав, чи то викарбував факт Ілля.
- Ну... так. Довелося того. За невідповідності. А як ти здогадався?
- Я б на його місці теж запив. Він же тобі як батько.
У цей момент Іллю відвернула якась метушня за спиною. Повернувшись, він побачив цілу натовп одягнених в залізо людей, а серед них недавнього ображеного дяка і ще якусь мерзотну пику в балахоні всю обвішану амулетами і оберегами. З натовпу вийшов здоровань не у слов'янському одязі з червоними хрестами на плащі.
- Ви йесть извьестный терорист Ilya the Murometz розшукуваний за геноцид українського і половецького народу і військові злочини? Ві йесть арештовані. Вас будуть судити в Гаазі.
- Ми руські! - спробував втрутитися князь.
- Українського народу. - вперто повторив здоровань - Що значить "у самого краю боротьби з москалями і імперським москализмом".
- Ну, коли так, то - гаразд, - пробурмотів князь.
- Це що за схопився прищик? - Ілля повернувся до князя - Звідки така радість?
- Іллюша! Ну, я ж попереджав, щоб ти не кричав! Це наші друзі з Ордену Хрестоносців. Богатирі то розбіглися, ну я і дозволив їм військову базу у нас організувати. Захист потрібна! Ех.. я хотів по-хорошому. Щоб тихо все... Ти вже вибачай.
- Вони вас від москалів захищають. Так?
- Так.
- Значить Солов'я мною недобитого вони випустять?
- Ой!
- Ну, ти подумай поки, що робити будеш. П'ять хвилин у тебе є. - сказав Ілля дістаючи палицю і повертаючись обличчям до хрестоносцям. - Ну? Всі зібралися? А Горинича з Кощієм тут випадково немає? Так щоб потім не шукати...

Tags: Украина, креативы_других_авторов, на_злобу_дня
Subscribe

promo marat_ahtjamov december 30, 2007 11:15 718
Buy for 10 tokens
К годовщине СССР Не лги, что павшая страна Была обитель зла и фальши. Я помню эти времена Я помню всё, как было раньше. Там волчьей не было грызни, Там люди верили друг другу, И вместо:"Слабого - толкни"(с) Всегда протягивали руку. Там секс не лез вперёд любви, Там братство было просто…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments